Maduro’dan hodri meydan: Erken seçim yapalım

Venuzuela lideri Maduro, kendini geçici devlet başkanı ilan edip ABD’nin desteğini alan muhalefet lideri Guaido’ya meydan okudu. Maduro, Guaido’nun liderliğindeki Ulusal Meclis için erken seçim çağrısı yaptı, “Kimin halk desteğine sahip olduğunu görelim” dedi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kendisini ‘geçici devlet başkanı’ ilan eden Juan Guaido’nun başkanlığındaki ve çoğunluğu muhaliflerin elinde bulunan Ulusal Meclis’in (AN) yenilenmesi için erken seçim çağrısı yaptı.
Maduro, kendisinin yüzde 68 oy oranıyla kazandığı seçimlerin birinci yıldönümü dolayısıyla iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSUV) mensuplarının düzenlediği mitingde konuştu. Venezuela lideri, ülkedeki krizin ana noktasını oluşturan krizin aşılması için seçimlere gitmeyi teklif etti.
Maduro, “Son 5 yıldır meşruiyeti bulunmayan yegane yasama organını meşrulaştıracağız. Ulusal Meclis için erken seçime gidelim ve kimin halk desteğine sahip olduğunu görelim. Bakalım kimin halkta karşılığı var, bakalım kim kazanacak?” diye konuştu.

Maduro, muhalefet ile Norveç’in başkenti Oslo’da başlatılan görüşmelerin de Norveç hükümeti sayesinde gerçekleştirildiğini ve olumlu geçtiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir