‘İmamoğlu aleyhinde ifade istediler’

Aydın’da ‘FETÖ’nün belediye imamı” olmakla suçlanan sanık, Ekrem İmamoğlu aleyhinde ifade vermesi halinde tahliye teklif edildiğini söyledi.

Aydın’da çeşitli suçlamaların yanı sıra ‘FETÖ’nün belediler imamı’ olduğu iddia edilen Erken Karaaslan çıkartıldığı duruşmada, Ekrem İmamoğlu aleyhinde ifade vermesinin istendiğini anlattı.

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, ihaleye fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma ile sahtecilik ve ‘FETÖ’nün belediyeler imamı’ olmak suçlaması ile Erkan Karaaslan hakim karşısına çıktı.

Medyaege.com sitesinde yer alan habere göre, Karaaslan’ın verdiği mahkemede, cezaevinde ziyarete gelen kişilerin, Ekrem İmamoğlu ve Özlem Çerçioğlu aleyhinde  ifade vermesini istediğini söyledi. Karaaslan, “14.03.2019 tarihinde avukat görüşü adı altında cezaevinde beni görüşmeye çıkarttılar. Bu görüşmeye çıkartmadan önce psikoloğa götürdüler. Bir baskı olup olmadığını sordular, Bir baskı olmadığına dair beyanda bulundum. Avukat görüşüne girdiğimde ceza evinde girmesi mümkün olmayan Aydın ilinde gazetecilik yapan Serhan Seyhan isimli gazeteciyi gördüm, bu kişi avukat değildir. 14.03.2019 tarihli kendisinin bana yaptığı görüşmede başta Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu hakkında CHP başkanları hakkında beyanda bulunmam halinde o gün itibariyle tahliye olacağımı, bu duruşma dahil başka duruşmalarda da tahliye olacağımı, aksi takdirde hüküm giyeceğimi bana beyan etmiştir. dedi.

Erkan Karaarslan, Aydın 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 25 Nisan’daki duruşmasında da, “Ben 17 Ocak 2019 tarihinde tutuklandım. Yerel seçimler öncesinde cezaevine benimle görüşmeye Aydın’dan gelen kişiler oldu. Benim bu dosyalarla ilgili olarak başta Özlem Çerçioğlu ve bazı CHP’li belediye başkanları aleyhine olmak üzere ifadelerde bulunmam karşılığında tutuklu bulunduğum dosyadan beraat edeceğine dair söylem ve tehditlerde bulundular. Benim ailem benimle görüşemezken bu kişiler sürekli cezaevinde ziyaretime geldiler. Ailemi bakanlarla görüştürdüler. Avukatımı da bakanlarla görüştürdüler. Bunlarla ilgili yazılı beyanlarımın hepsini hazırladım ilgili mahkemelere tek tek göndereceğim, ayrıntıya girmek istemiyorum. Ben bütün bunlara direndim ve gerçekleri söylemeye devam ettiğim için halen cezaevinde tutuklu olarak bulunuyorum” açıklaması yapmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir