ÇKP’den Trump’a: Savaş, istediğin zaman

Çin Komünist Partisi’nden ABD Başkanı Donald Trump’a ticaret savaşı mesajı: “Pazarlık: Tabii ki… Savaş: İstediğin zaman… Zorbalık: Hayal.”

Çin Komünist Partisi (ÇKP) resmi sosyal medya hesabından, ABD Başkanı Donald Trump’ın kışkırttığı ticaret savaşı ile ilgili bir fotoğraf paylaştı. Çin konteynerleri ile Çin bayrağının göründüğü fotoğrafın üzerinde Çince, “Savaş: İstediğin zaman” mesajı yer alıyor.

ÇKP’nin Çin’de yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulaması Weibo’dan paylaştığı görselde, Çin’in pazarlığa açık olduğu ama savaşmaktan da asla kaçmayacağı belirtilerek, şu mesaj yazıyor:

“Pazarlık: Tabii ki

Savaş: İstediğin zaman

Zorbalık: Hayal”

Trump, Fox News kanalına verdiği demeçte, Çin ile ABD arasındaki ‘ticaret savaşından oldukça mutlu olduğunu’, görev süresi boyunca Çin’in süper güç olamayacağını söylemişti. ‘Çin’in kendi ülkesi ABD kadar güçlü olmadığını’ belirten Trump, “Milyarlarca dolar alıyoruz. Çin’in ekonomisi çok iyi değil. Bizim ekonomimiz fantastik durumda. Eğer Hillary Clinton başkan olsaydı, şu an Çin bizden daha iyi durumda olurdu. Ama şimdi bize yaklaşamazlar bile. Ben görevde olduğum sürece, Çin asla süper güç olmayacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir